weselne torty

Weselne torty – na co warto postawić?

Wielu gości czeka na ten moment z wielką niecierpliwością. Zwykle około północy pojawia się na weselnym przyjęciu tort. W naszym kraju jesteśmy raczej przyzwyczajeni do modeli standardowych, to znaczy białych, śmietanowych wypieków udekorowanych owocami. To klasyka, jednak coraz częściej jest dziś ona wypierana przez zupełnie inne, bardziej nowoczesne rozwiązania. wszak wygląd tortu weselnego powinien być w odpowiedni sposób dobrany do koloru przewodniego oraz stylu całego przyjęcia.

Specjaliści radzą!

Warto wiedzieć, iż specjaliści z branży ślubno-weselnej przestrzegają przez zamawianie tortu olbrzymich rozmiarów (chyba, że na przyjęcie zaproszona jest cała masa gości, na przykład 300 osób). Jeśli nie, trzeba pamiętać, że w przeważającej większości przypadków mnóstwo weselnego ciasta po prostu zostaje całe mnóstwo, trzeba zatem mieć to na uwadze przy określaniu ilości słodkiego przysmaku.

Jeśli chodzi o najmodniejsze typy tortów, w tym sezonie zdecydowanie prym wiodą wypieki rustykalne. Wszak ten styl urządzania ślubów i wesel cieszy się w ostatnim czasie ponadprzeciętną popularnością? Jakie są torty rustykalne? Bardzo często to tak zwane naked cakes, czyli wypieki pozbawione wierzchniej polewy. Mają one wyglądać niczym homemade, pyszności stworzone w domu, nie zaś zamówione w prestiżowej cukierni. Zwykle ozdabia je całe mnóstwo świeżych owoców, zdarzają się także dekoracje roślinne. Tego typu wypieki prezentują się wspaniale, do tego świetnie smakują. Jeśli zatem planujecie ślub w klimatach rustykalnych, to dla Was idealne rozwiązanie!

Jeżeli jednak cenicie styl glam i chcecie, aby Wasze przyjęcie weselne reprezentowało styl elegancki, pełen blichtru i luksusu, na pewno spodoba wam się tort metaliczny. Niekiedy tego typu słodkie wypieki wyglądają niczym całe ulane ze srebra, złota czy też innego cennego kruszcu – i to to chodzi!

A może coś naprawdę oryginalnego?

jeśli jesteście parą, która zdecydowanie preferuje najprostszych i klasycznych rozwiązań, powinniście zdecydować się na tort, który będzie dokładnie taki, jak Wy. Liczy się zatem niebanalność i ogromna dawka oryginalności. Być może zdecydujecie się zatem na tort tęczowy, przypominający nieco wypieki na dziecięcych urodzinach? A może zupełnie z tego klasycznego wypieku zrezygnujecie, na jego miejsce pojawią się zaś minitorciki?

Jeśli poszukujecie inspiracji w kwestii weselnych wypieków( i nie tylko), koniecznie już dziś powinniście odwiedzić https://www.towesele.pl/. Pozwólcie się zainspirować!